BAİBÜ Elektronik sistemler

31 Ekim 2021

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde formasyon eğitiminiz süresince 3 farklı elektronik sistemde hesabınız bulunacaktır. Bu hesapların ilk giriş kullanıcı adı ve parola bilgileriniz aşağıda paylaşılmıştır.

1- Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ÜBYS)

Bu sistem ders kayıtlarınızın, ilgili dönemde aldığınız derslerin ve notlarınızın ilan edildiği yönetim sistemi olacaktır. Öğrencilik işlemlerinizin yanı sıra belge taleplerinizi e-imzalı olarak talep edebildiğiniz sisteme aşağıdaki kullanıcı adı ve parola bilgileri ile giriş yapabilirsiniz.

Web adresi:       https://ubys.ibu.edu.tr

Kullanıcı adı:     PF ile başlayan öğrenci numaranız

Parola:                TC kimlik numaranızdır

Not: Henüz öğrenci numaranızı bilmiyorsanız öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

Sisteme ilk giriş sonrası parolanızı güncellemeniz ve HES kodu bilginizi girmeniz gerekecektir.

 

2- Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemi (ALMS) – İBUZEM

Bu sistem uzaktan eğitim yoluyla yürütülecek derslerinizin canlı ders bağlantılarına, ödev veya ders ile ilgili dokümanların paylaşıldığı sistemdir. Bu sistem hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Web adresi:       http://ibuzem.ibu.edu.tr (Sisteme Giriş)

Kullanıcı Adı:     PF ile başlayan öğrenci numarası

Parola:                TC Kimlik numarası

Sisteme ilk giriş sonrası parolanızı güncellemeniz gerekecektir. Kullanıcı adınız (okul numaranız) ÜBYS sistemi ile aynı olsa da parolanızı aynı/faklı tanımlayabilirsiniz.

 

3- Microsoft Teams Hesapları

Bu hesap sizlere İBUZEM sistemi üzerinde paylaşılan canlı ders ve kaydedilmiş ders arşivlerine kolayca erişim olanağı sağlayacaktır. Aynı zamanda bir Office 365 hesabı olacağı için bu kullanıcı adı ve parolanız ile Microsoft Office 365 uygulamalarını (Word, Excel, Powerpoint vb.) öğrenciliğiniz süresince ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Web adresi:       http://www.office.com

Kullanıcı adı:      pf<okulno>@ibuedutr.onmicrosoft.com

Parola:                 Pf<TC Kimlik numaranızın ilk 8 hanesi>

Örnek: Okul numaranızın PF21012345 olduğunu ve TC kimlik numaranızın 12345678901 olduğunu düşünelim.

Kullanıcı adınız: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Parola:  Pf12345678 (Büyük/küçük harfe dikkat ediniz. “P” büyük harf, “f” küçük harf olacaktır)

şeklinde olacaktır.

 

İlk giriş sonrası parolanızı güncellemeniz istenilecektir. Yeni parolanızın Büyük harf, Küçük harf ve rakamlardan oluşan en az 8 karakter uzunluğunda olması gerektiğini unutmayınız. Ayrıca daha sonra ihtiyaç duymanız halinde parolanızı sıfırlayabilmeniz için Cep telefon bilginizi kayıt etmeniz tavsiye edilmektedir.

Kullanıcı hesabınızı http://www.office.com web sayfasında aktifleştirdikten sonra Microsoft Teams uygulamasını bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza yüklemeniz önerilmektedir.

 

 

Top