2021-2022 Güz Yarıyılı Hakkında Bilgilendirme

24 Eylül 2021

Eğitim-Öğretim faaliyetleri YÖK tarafından yayınlanan “Küresel Salgında Eğitim ve Öğretim Süreçlerine Yönelik Uygulamalar Kılavuzu – 2021” “YÖK-Eğitim-Öğretim Süreçlerine Yönelik Uygulama Rehberi 2021” doğrultusunda 4 Ekim 2021 tarihinde yüz yüze olarak başlayacaktır. 

 

COVİD-19 pandemisi koşulları nedeniyle sınıfların seyreltilmesi gerektiğinden her programdaki sınıf düzeyleri iki gruba ayrılmıştır. Bulunduğunuz grubu danışman öğretim üyelerinden öğrenebilirsiniz. Danışman öğretim üyelerinin bilgisine bölümünüz web sayfasından erişebilirsiniz. Ders kayıtlarınızı bölüm sayfalarında yayınlanan ders programı doğrultusunda bulunduğunuz gruba göre seçmeniz gerekmektedir.

Bazı dersler online bazıları ise yüz yüze olarak yürütülecektir. Online olarak yürütülecek derslerin listesine aşağıdan erişebilirsiniz. Ders programınınız bölümünüz web sayfasından erişebilirsiniz. Pandemi koşulları nedeniyle listede güncelleme olabileceğinden duyuruları fakültemiz web sitesinden takip etmeniz yararlı olacaktır.

Online dersler üniversitemiz uzaktan eğitim uygulama ve araştırma merkezi (İBUZEM - http://ibuzem.ibu.edu.tr ) üzerinden yürütülecektir. Ders kaydınızı yaptığınızda dersleriniz İBUZEM üzerinde otomatik olarak tanımlanacaktır.

Ders kayıtları 27 Eylül – 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (ÜBYS - http://ubys.ibu.edu.tr ) üzerinden yapılacaktır. Sistem üzerinde yoğunluk oluşmaması için ders kayıtları her fakültede farklı tarihlerde başlayabilir. Bu tarihleri üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ( http://oidb.ibu.edu.tr ) web sitesinden takip edebilirsiniz.

ÜBYS üzerinde ders kaydınızı yaptıktan sonra “Danışmana Gönder” işlemini yapmanız gerekmektedir. Ders kayıt sürecinde kaydını yapamayan ya da hatalı ders kaydı yapan öğrencilerimiz ders kayıtlarını danışmanları ile “Ders ekleme-bırakma ve danışman onayları” sürecinde (4 – 8 Ekim 2021) tamamlayabilirler. Danışman onay işlemleri sürecinde yoğunluğun yaşanmaması için danışmanınızla irtibata geçerek önceden randevu almanız gerekmektedir. Ders kayıtlanma süreci dahil her türlü işlem için üniversitemiz akademik takvimine dikkat edilmelidir.

Covid-19 pandemisi nedeniyle üniversitemiz tarafından alınan önlemler için http://ajanda.ibu.edu.tr/2021-2022-egitim-ve-ogretim-yili-guz-donemi-hakkinda-bilgilendirme/ adresine erişebilirsiniz.

 

 

Top